שירותי הקליניקה

Psych testing.jpg

אבחון

הקליניקה מציעה טווח רחב של אבחונים פסיכולוגיים, כולל אבחוני אינטיליגנציה ואישיות מקיפים, וכן אבחונים ממוקדים סביב בעיות ספציפיות, כולל הפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה ועוד. משך כל פגישת אבחון הוא שעתיים, כאשר נדרשות פגישה אחת עד חמש פגישות, כתלות בשאלת האבחון. האבחונים נערכים על ידי מתמחים בפסיכולוגיה קלינית, אשר מקבלים הכשרה הכוללת את הכלים האבחוניים העדכניים והמהימנים ביותר המצויים כיום. כל אבחון מלווה בהדרכה צמודה.

couple therapy.jpg

טיפול זוגי ומשפחתי

טיפול פסיכולוגי זוגי כולל לרוב פגישה שבועית שמשכה 50 דקות ומיועד לזוגות המתמודדים עם קונפליקטים, ריחוק, או חוסר סיפוק במערכת היחסים. בעיות נפוצות כוללות: אי הסכמה בנוגע להורות, משברי אמון, אי הסכמה בנוגע לכספים, בעיות הקשורות ליחסי מין וקשיים הקשורים למשפחה המורחבת (למשל, חותן/חותנת, חם/חמות). הטיפולים בקליניקה מתבססים על גישות מבוססות-מחקרית בתחום הטיפול הזוגי, ובכללן טיפול משפחתי ממוקד-רגש, וניתנים על-ידי מתמחים בפסיכולוגיה קלינית תחת הדרכתם של פסיכולוגים קליניים מומחים בכירים.

טיפול פסיכולוגי משפחתי כולל בדרך-כלל פגישה שבועית בת 50 דקות ומיועד למשפחות שילדיהן בגירים (בני 18 ומעלה) ושמתמודדות עם קשיי תקשורת בתוך המשפחה (לצערנו, בשלב הנוכחי אין ביכולתנו לספק טיפול משפחתי או פרטני לילדים או מתבגרים מתחת לגיל 18). טיפול זה עשוי להיות יעיל למבוגרים צעירים הנאבקים להרגיש שהוריהם מקבלים אותם או מנסים לחזק את תחושת ההשתייכות והחיבור שלהם להוריהם, וכן להורים המבקשים לשפר את קשריהם עם ילדיהם הבגירים. הטיפולים נערכים על ידי מתמחים בפסיכולוגיה קלינית ובהדרכת מומחים בתחום, תוך שימוש בגישות טיפוליות עדכניות ומבוססות-מחקרית בתחום הטיפול המשפחתי, כגון טיפול משפחתי מבוסס-התקשרות וטיפול ממוקד-יחסים.

Individual therapy.jpg

טיפול פרטני

טיפול פסיכולוגי פרטני כולל לרוב פגישה שבועית באורך 50 דקות ומיועד למגוון רחב של אתגרי חיים, כולל דיכאון, חרדה, קשיים במערכות יחסים, קשיים סביב זהות, לבטים בנוגע לקריירה או לימודים, טראומה, ושאלות רחבות הנוגעות לחיים באופן כללי. הקליניקה מציעה טווח רחב של טיפולים מבוססים מחקרית, ובכללם טיפולים פסיכודינמיים, קוגניטיביים-התנהגותיים, חווייתיים, וממוקדי-רגש, כאשר סוג ואורך הטיפול נקבע תוך שיח ושיתוף פעולה בין המטפל/ת למטופל/ת על מנת לספק את הטיפול היעיל ביותר עבור הקשיים עמם הוא/היא מתמודד/ת. הטיפולים ניתנים על-ידי מתמחים בפסיכולוגיה קלינית תחת הדרכתם של פסיכולוגים קליניים מומחים בכירים.

הקליניקה הקהילתית של

המחלקה לפסיכולוגיה