סגל המדריכים:

פרופ' גארי דיימונד

מנהל הקליניקה, פסיכולוג ראשי ואחראי על ההתמחות הקלינית, ומנהל היחידה לטיפולים משפחתיים

פסיכולוג קליני מומחה-מדריך, מדריך בטיפול משפחתי וחבר סגל בכיר במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. אחרי שסיים דוקטורט באוניברסיטת טמפל שבפילדלפיה, והתמחות ב-Philadelphia Child Guidance Center, השלים פרופסור דיימונד פוסט-דוקטורט במסגרת המחלקה לפסיכיאטריה שבבית הספר לרפואה באוניברסיטת פנסילבניה. בהמשך שימש כסגן מנהל המרכז לחקר התערבויות משפחתיות בבית החולים לילדים בפילדלפיה.

פרופסור דיימונד הוא אחד ממפתחי המודל “טיפול משפחתי מבוסס התקשרות (ABFT). מאז 2005, פרופ' דיימונד עוסק בלהתאים, ליישם ולבחון ABFT בעבודה עם מתבגרים להט"בים שסובלים מדיכאון ומחשבות אובדניות ועבור משפחות החוות קשיים בעקבות יציאה מהארון של בנם/בתם. פרופ' דיימונד מרצה, מכשיר ומדריך מטפלים ברחבי הארץ והעולם. 

Gary.jpg

ד"ר ערן בר-כליפה

מנהל היחידה לטיפול זוגי, מנהל המחקר בקליניקה ומרצה בכיר במגמה הקלינית במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון

מחקרו של ד"ר בר-כליפה עוסק בתהליכים בינאישיים בין המטפל והמטופל (לדוגמא- השפעות על איכות הקשר הטיפולי). כמו-כן, הוא חוקר תהליכים דיאדיים בקרב זוגות רומנטיים, כגון: תמיכה, אמפתיה, מיניות, סטרס, וקונפליקטים. בעבודה הקלינית שלו הוא משלב עבודה דינאמית ועבודה חווייתית, ומתמחה בטיפול במבוגרים וזוגות. 

eran.jpg

ד"ר אלכסנדרה קליין רפאלי

פסיכולוגית קלינית מומחית ובהסמכה להדרכה

ד" רפאלי השלימה תואר שני ושלישי בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת Yeshiva בניו-יורק. בנוסף, יש לה תואר שני בחינוך מאוניברסיטת Columbia, גם היא בניו-יורק. התמחותה התמקדה בטיפולים מונחי-ראיות וכללה הכשרה בבי"ס לרפואה ע"ש אלברט איינשטיין, הסמכה מתקדמת ב-REBT ו- CBT כפוסט-דוקטורטנית ב-Albert Ellis Institute, והכשרה נרחבת כמטפלת בטיפול בין-אישי (interpersonal psychotherapy - IPT) במכון הפסיכיאטרי של מדינת ניו-יורק המסונף לאוניברסיטת Columbia. היא פסיכולוגית קלינית מומחית הן במדינת ניו-יורק והן בישראל, ולאורך השנים, עסקה בטיפול במרפאות, שירותי ייעוץ לסטודנטים, ובמסגרת מחקרים טיפוליים. מאז 2012, היא עובדת בשירות הפסיכולוגי לסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב, שם היא משמשת כמרכזת ההכשרה בטיפולי CBT ו-IPT. בנוסף, היא משמשת כמרצה מן החוץ בבית הספר לפסיכולוגיה של המרכז הבינתחומי בהרצליה ובבית הספר לעבודה סוציאלית של Smith College במסצ'וסטס, ומטפלת בקליניקה פרטית ברעננה.

Alexandra.jpg

פרופ' גדעון אנהולט

מנהל היחידה להפרעות חרדה ומרצה בכיר במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון

ד"ר אנהולט סיים תואר ראשון באוניברסיטת ת"א, תואר שני באוניברסיטת אמסטרדם, ודוקטורט באוניברסיטה החופשית באמסטרדם. עבודת הדוקטורט שלו עסקה במהלך וטיפול בהפרעה טורדנית כפייתית, נושא בו פרסם ד"ר אנהולט מאמרים רבים בכתבי-עת מדעיים מובילים בפסיכולוגיה קלינית. ד"ר אנהולט בעל ניסיון מגוון בארץ ובחו"ל בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, והוא מומחה ומדריך בגישה טיפולית זו.

gidan.jpg

ד"ר רחלי רובין

פסיכולוגית קלינית מומחית, פסיכולוגית חינוכית מומחית, מטפלת מומחית ובהסמכה להדרכה ב-CBT באיט"ה

ד"ר רחלי רובין סיימה תואר ראשון, שני ושלישי בישיבה יוניברסיטי בניו יורק. בניו יורק היא עשתה פרקטיקום במרפאת חרדה של Columbia University/PI וב-Mt. Sinai. אחר כך סיימה את ההתמחות במרפאה ציבורית במונסי, ועבדה כמה שנים בCognitive Behavioral Therapy of New York ובמסגרות חינוכיות. עם עלייתה לארץ, הייתה רחלי תקופה קצרה במרפאת ה-CBT בהדסה עין כרם תוך כדי עבודה בקליניקה פרטית ובשפ"ח בירושלים. עם המעבר לדרום, רחלי עבדה במרכז טל ובשפ"ח בדימונה ובקליניקה פרטית. היום, רוב השעות שלה מוקדשות לקליניקה ולהדרכות על CBT - בין אם מדובר במודרכים באלבניה או בדרום הארץ. 

רחלי.jpg

ד"ר קרין קידר כהן

פסיכולוגית קלינית מומחית 

בעלת קליניקה פרטית, אשקלון.

קרוב לעשור מרצה וחוקרת במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב, באר שבע. בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת בר-אילן שם גם השלמתי את עבודת הדוקטורט שלי שעסקה במעבר לאימהות בקרב בנות להורים גרושים, מפרספקטיבת הסתגלות זוגית ונפשית.

בעבודתי כפסיכולוגית מטפלת וכמרצה וחוקרת, אני עושה את מירב המאמצים לגשר בין עולם הפסיכולוגיה הקלינית-יישומית, אל מול עולם הפסיכולוגיה המחקרית. בעולם הטיפולי, האוריינטציה המרכזית שלי היא אינטגרטיבית. בחרתי להתמקד בגישה זו בשל עומק ההבנה שהיא מאפשרת לטיפול במגוון רחב של הפרעות ומתוך ראייה שהמטופל ובעייתו עומדים במרכז ויש להתאים את הטיפול המיטבי והמוכח כמתאים לבעיה המוצגת. מחקריי מאפשרים לי לתרום תרומה שהיא גם מחקרית אך גם קלינית או יישומית. למשל, מחקרי אודות חוסן נפשי ופוסט טראומה לאחר מבצע צוק איתן (2018) מספק המלצות יישומיות לאנשי מקצוע מתחום החינוך והטיפול לצורך התערבויות חיוניות עם תושבי עוטף עזה.

karin.jpg

עפרה קולא

מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת. מדריכה ומטפלת מוסמכת על ידי ICEEFT (הארגון הבינלאומי למצוינות בטיפול ממוקד רגש).

בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בייעוץ מטעם אוניברסיטת בר אילן. דוקטורנטית במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון, במחקרה מתמקדת בהתערבויות טיפוליות בטיפול זוגי ממוקד רגש. מכשירה, מדריכה ומנחה מטפלים זוגיים במרכזי טיפול בשירות הציבורי, בתוכנית ״הגל החדש בפסיכותרפיה״ ובמסגרות פרטיות. ממייסדות קהילת מטפלי ה-EFT בישראל. מטפלת בקליניקה פרטית בתל אביב.

ofra.jpg

צוות הקליניקה

סגל קליני:

רותם בורוכוביץ'-זמיר

פסיכולוגית בהתמחות קלינית

בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה מהמרכז הבינתחומי הרצליה ובוגרת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת בן גוריון בנגב, שם אני גם עובדת כיום על הדוקטורט שלי במעבדתו של פרופ' גארי דיימונד. הכשרתי המעשית כוללת טיפול בילדים והדרכת הורים וטיפול במבוגרים ממגוון גילאים. בשלוש השנים האחרונות אני מטפלת במשפחות של צעירים להט"בים והוריהם במסגרת הפרויקט הקליני-מחקרי "מחוץ לארון, בתוך המשפחה". הדוקטורט שלי עוסק בפרויקט זה ובו אני חוקרת כיצד התהליכים שעוברים ההורים במהלך הטיפול משפיעים על בנם/ביתם הלהט"ב/ית.

rotem.jpg

גל אודלסמן-דניאלי

פסיכולוגית בהתמחות קלינית

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעים קוגנטיביים ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית, שניהם מאוניברסיטת בן-גוריון.

במסגרת הכשרתי המעשית טיפלתי בילדים, בני נוער ומבוגרים סביב אירועים טראומטיים, דיכאון, התמודדות עם אבדן ואבל וכן קשיים במעגל החיים, זאת לצד ליווי והדרכת הורים במידת הצורך. אני מטפלת מתוך ראיה אינטגרטיבית של המטופל, על חוזקותיו וקשייו, ולכן אני משלבת הבנה דינמית וכלים קוגנטיביים התנהגותיים יחדיו בטיפול, בהתאם לצרכי המטופל.

במקביל להכשרתי הטיפולית המשכתי בלימודי דוקטורט באוניברסיטת בן גוריון. במסגרתם אני חוקרת את הבסיס המוחי של החוויה הרגשית, תחת הנחייתו של פרופ' נחשון מירן.

Gal.jpg

תמר בקון אמש

פסיכולוגית בהתמחות קלינית

בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה מאוניברסיטת בן גוריון ובוגרת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת חיפה. כיום דוקטורנטית במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון. בעלת ניסיון בעבודה עם מתבגרים ומבוגרים על מגוון קשיים ותסמינים כמו דיכאון, חרדה, טראומה והפרעות אישיות. עבודתי המחקרית עוסקת במדידה של מערכות בקרה קוגניטיביות, ובקשר שלהן עם מאפיינים אישיותיים שונים.

Tamar.jpg

שגיא לופטה

פסיכולוג בהתמחות קלינית

בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעים קוגניטיביים ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית, שניהם מאוניברסיטת בן גוריון. כיום אני דוקטורנט במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון תחת הנחייתו של ד"ר ערן בר-כליפה.

הכשרתי המעשית כללה טיפול בילדים ונוער, הדרכת הורים, וטיפול במבוגרים בכל הגילאים. בעל ניסיון טיפולי בדיכאון, חרדה, הפרעות אכילה, זוגיות, ויחסים מורכבים עם בני המשפחה. האוריינטציה הטיפולית שלי היא אינטגרטיבית, המשלבת כלים וגישות טיפוליות מגוונות בכדי להתאים את הטיפול לצרכי המטופל/ת.

במסגרת עבודתי האקדמית אני חוקר מערכות יחסים רומנטיות ומנחה סדנאות לשיפור תקשורת בקרב בני זוג. הדוקטורט שלי עוסק בתהליכים של ויסות ועוררות רגשית בקרב בני זוג, ובאופן בו בני הזוג משתמשים אחד בשנייה בכדי לשוב לאיזון רגשי.

Sagi.jpg

רז באומינגר

פסיכולוגית בהתמחות קלינית

פסיכולוגית בהתמחות קלינית. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וספרות ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית, שניהם מאוניברסיטת בן גוריון. כיום דוקטורנטית במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון.

הכשרתי המעשית כללה טיפול במתבגרים ובמבוגרים, על מגוון קשיים ומצבים נפשיים. עבודתי המחקרית עוסקת בהשפעת השפה על מצבים פסיכוסומטיים שונים ובמיוחד אלה הכוללים כאב כרוני.

Raz.jpg

יותם שטרייפלר

פסיכולוג בהתמחות קלינית

בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה וספרות עברית ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת בן גוריון בנגב. כיום אני במהלך הדוקטורט שלי העוסק במחקר קליני במעבדה לפסיכותרפיה של פרופ' גארי דיימונד.
הכשרתי המעשית כוללת טיפול בילדים לצד הדרכות הורים במרפאה קהילתית לבריאות הנפש באשדוד וטיפול במבוגרים בקליניקה הקהילתית בבאר-שבע. 

התמקדותי במחקר היא ביכולת להבין את האחר ואת עצמי (רפלקטיביות) בקשר שבין הורים וילדים במסגרת טיפול משפחתי והגורמים השונים המשפיעים על יכולת זו.

Yotam.jpg

יונתן פרלמן

פסיכולוג בהתמחות קלינית

בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ופילוסופיה, ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית, שניהם מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. כיום אני דוקטורנט במעבדה לחקר מערכות יחסים ופסיכותרפיה באוניברסיטת בן גוריון, בהנחייתם המשותפת של ד"ר ערן בר כליפה וד"ר ניב רגב. 

הכשרתי המעשית כללה טיפול בבני נוער ובמבוגרים המתמודדים עם מגוון קשיים ומצבים נפשיים בבית החולים הפסיכיאטרי בב"ש, ובקליניקה הקהילתית בתקופת ההכשרה בתואר השני. 

במסגרת עבודת הדוקטורט שלי אני חוקר את ההשפעות של מיינדפולנס, ציפיות, וסנכרון בפעילות מוחית בקרב בני זוג רומנטיים. בפרט, אני מתעניין באופן בו מיינדפולנס יכול לסייע לבני זוג להיות פחות מופעלים על ידי הציפיות המוקדמות שלהם במהלך התקשורת הזוגית. 

Yonatan.jpg

רעות רוטנר (מכלוף)

פסיכולוגית בהתמחות קלינית

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית, שניהם מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. כיום אני דוקטורנטית במעבדה לחקר מערכות יחסים ופסיכותרפיה באוניברסיטת בן גוריון, בהנחייתו של ד"ר ערן בר כליפה.
הכשרתי המעשית כללה טיפול בילדים ונוער, הדרכות הורים, טיפול במבוגרים המתמודדים עם מגוון קשיים ומצבים נפשיים וכן טיפולים זוגיים ממוקדי רגש. 
במסגרת עבודת הדוקטורט שלי אני חוקרת תקשורת לא ורבלית במערכות יחסים רומנטיות, ובפרט את התפקיד של הבעות פנים דיאדיות בקרב בני זוג רומנטיים. אני מתעניינת במיוחד בקשר שבין דפוסי הבעות הפנים לתהליכים ושינויים המתרחשים במהלך טיפול זוגי ממוקד רגש (EFT). 

רעות2.jpg

יעל ישראלי

פרקטיקנטית - בפסיכולוגיה קלינית

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובגאוגרפיה, ותואר שני בגאוגרפיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. כיום, סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת בן גוריון. את הפרקטיקום הקליני עשיתי עם ילדים ומתבגרים במרפאה לבריאות הנפש של קופת חולים באשדוד. עבודתי המחקרית עוסקת בהתפתחות של זהות אתנית בקרב מבוגרים צעירים בני הקהילה האתיופית בישראל והקשר שלהם עם הוריהם.

YAEL.jpg

עמית סמט

פרקטיקנטית - בפסיכולוגיה קלינית

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וקוגניציה ומדעי המוח באוניברסיטת בן גוריון וכעת בשנתי השניה בתואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת בן גוריון.

בשנתי הראשונה עשיתי פרקטיקום קליני לילדים ומתבגרים במרפאה לבריאות הנפש של קופת חולים כללית באשדוד. לפני כן התנדבתי במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע, במחלקה לאשפוז יום.

במסגרת עבודתי האקדמית אני חוקרת דינמיקה של שיתוף באירועים חיוביים בקרב זוגות ויחידים במעבדתו של ד"ר ערן בר כליפה.

עמית.jpg

אורי ויסברג

פרקטיקנט - בפסיכולוגיה קלינית

בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה ובמדעי המוח והקוגניציה באוניברסיטת בן-גוריון.

כיום מאסטרנט לפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת בן גוריון. בעל ניסיון בעבודה עם ילדים ומתבגרים. את הפרקטיקום הקליני בשנה הראשונה עשיתי במרפאה לבריאות הנפש באשדוד.

עבודתי המחקרית עוסקת ביחסים דיאדיים תוך התמקדות על ניתוח שפה.

אורי.jpg

יובל גייגר

פרקטיקנט - בפסיכולוגיה קלינית

בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה וספרות עברית מאוניברסיטת בן גוריון, כיום סטודנט לתואר שני במגמה הקלינית. בשנה שעברה טיפלתי בילדים המתמודדים עם מגוון של קשיים נפשיים ורגשיים ובהוריהם, במסגרת פרקטיקום במרפאת "מרכז טל" בבאר שבע.

בעבודת התזה שלי אני מפתח אפליקציה שנועדה לסייע לאנשים להתמודד עם חרדה חברתית. 

יובל.jpg

גבריאל (גברי) פאר

פרקטיקנט - בפסיכולוגיה קלינית

בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ופוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן-גוריון, ונמצא בלימודי התואר השני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת בן-גוריון.
בהכשרתי המעשית טיפלתי במרכז לשירות פסיכולוגי בשער הנגב.
בתחום המחקרי חוקר ויסות של רגשות שליליים בעזרת רגשות חיוביים.

גברי.jpg

ד"ר אורטל סלובודין

פסיכולוגית קלינית מומחית

בוגרת התואר הראשון במחלקה למדעי ההתנהגות באונ' בן גוריון בנגב, תואר שני בנוירופסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת חיפה ותואר שלישי בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה. בוגרת התוכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה באוריינטציה פסיכואנליטית באוניברסיטת חיפה.

עבדה בשירות הפסיכולוגי באוניברסיטת חיפה ובקליניקה פרטית.

לאחר סיום הדוקטורט, שעסק בטראומת הלחימה של גששים בדואים ששירתו בצה"ל, עבדה כחוקרת בארגון ממשלתי בהולנד, העוסק במתן סיוע נפשי לאוכלוסיות מיעוטים כמו מהגרים, פליטים ומחפשי מקלט. כיום הנה חברת סגל במחלקה לחינוך באוניברסיטת בן גוריון וחברה בתוכניות לייעוץ חינוכי ופסיכולוגיה חינוכית. מחקרה מתמקד בקשר שבין עולמו הפנימי של האדם ובין ההקשר התרבותי, הכלכלי, הפוליטי והחברתי שבו הוא חי.

אורטל.jpg
 
 

מנהלה:

ליזה רוזנבלט

מנהלת אדמיניסטרטיבית

בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובמדעי המוח והקוגניציה באוניברסיטת בן-גוריון.

Lisa.jpg